511 124 047 501 608 793 biuro@teatrwruchu.pl


K
ATARZYNA PAWŁOWSKA - absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca. Na stałe współpracuje z Krakowskim Teatrem Tańca, gdzie prowadzi regularne zajęcia i współtworzy spektakle teatralne. Na scenie można zobaczyć ją w spektaklach " Wyzwolenie" w choreografii J. Lewandowskiego i reż. R. Rychcika w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, w spektaklu " Calliya" w reż. M. Szabłowskiej w Teatrze Komedia w Warszawie. Wystąpiła w spektaklach "Estra i Andro":, "Glamour" w choreografii E. Makohona, "Working Title Ego" w reż. Jensa Van Daele ( spektakl dyplomowy) oraz w roli Ubicy w spektaklu dyplomowym "Ubu Król, czyli Polacy w reż. Jerzego Stuhra. Jako aktorka współpracowała z teatrem Fabryka Kultury, Teatrem Moich Marzeń oraz Teatrem Kultureska tworząc liczne kreacje w spektaklach dla dzieci. Współtwórczyni spektaklu "1725 m. npm" Grupy Beskitu, polsko-izraelskiego spektaklu "Miss me", organizator i choreograf wydarzenia Cracow Dance Connection. Od lat pracuje z młodzieżą i dziećmi prowadząc warsztaty taneczne i teatralne, współtworzy liczne projekty edukacji artystycznej. W 2016 roku koordynowała projekt edukacji tanecznej "Myśląc Taniec" w Gorlicach. W ramach Polsko- Litewskiej wymiany młodzieży prowadziła warsztaty artystyczne w Wilnie, których efektem było stworzenie spektaklu teatru tańca. Na co dzień W RUCHU.


11825559 1012617032104036 8577098678036193621 n

 

 

KRYSTIAN ŁYSOŃ - Absolwent AST WTT, aktor, tancerz, pasjonat psychofizyki ciała i przestrzeni. Aktor w spektaklach: "Nieważkość" reż. W. Faruga Teatr Nowy w Krakowie, "Wyzwolenie" reż. R. Rychcik Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie, "Na Czworakach" reż. J. Stuhr Teatr Polonia w Warszawie, "Leni Riefenstahl" reż. E. Marciniak Teatr Śląski w Katowicach, "We are not superheroes" reż. Kamil Wawrzuta Teatr Ochoty w Warszawie, Współzałożyciel grupy LINEACT - współtwórca spektakli "Zakorzenienie", "Historia po wszystkich", "Oplątane", "Pressure up", "27 krótkich spojrzeń", "Szczególnie Ciekawe Przypadki". Tancer zw spektaklu "Honouring Intuition" chor. Colleen Thomas Young Lubelski Teatr Tańca/USA, performer w teledyskach m.in Mioush, Flirtini. Aktor w filmie "Krew Boga" reż Bartosz Konopka. Wielokrotny stypendysta Międzynarodowego programu artystycznego Watermill Center w Nowym Jorku pod opieką artystyczną Roberta Wilsona. Zawsze w RUCHU.

 


296115 270769299610886 546811276 n

 

 

 

DAGMARA WOŹNIAK - Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (obecnej AST), Wydział Teatru Tańca. Członek grupy LINEACT – współtwórczyni spektakli: „Oplątane”, „Szczególnie ciekawe przypadki” oraz „27 krótkich spojrzeń”. Członek grupy POLES APART, w której współtworzy spektakl „Poskromienie złośnicy” w reż. Briana Michaelsa. Stypendystka Prezydenta Miasta Sosnowiec. Współpracuje z Teatrem Zamiast w Łodzi, gdzie współtworzyła spektakl „SOMA” oraz prowadzi warsztaty, a także z Narodowym Teatrem Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu tworząc choreografię i ruch sceniczny oraz liczne kreacje w spektaklach dla dzieci i młodzieży. Występowała w spektaklach: „Kocham tylko i wyłącznie całym sercem nierozłącznie Magdalenę” w chor. Jacka Łumińskiego, „Ubu Król, czyli Polacy” w reż. Jerzego Stuhra, „Working title Ego” w reż. i chor. Jens’a van Daele, „Ferdydurke”, „Tango”, „Raskolnikow” w reż. Marzenny Kucmer-Kołeńskiej. Choreografią Justyny Masłowskiej „The white color of your eyes” zakwalifikowała się do międzynarodowego konkursu choreograficznego Solo Duo 2015 w Budapeszcie. Codziennie w RUCHU.

 

  
 


KASIA GORCZYCA
 - absolwentka PWST im. L. Solskiego w Krakowie.Jej spektakle dyplomowe to: „ Superbohaterów 10/9” reż. Błażej Peszek, „ Working Title EGO” reż. Jens Van Daele, „ Ubu Król” reż. Jerzy Stuhr. Laureatka min.: Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego w Warszawie, I Połczyńskiego Festiwalu Tańca, konkursu choreograficznego 3..2..1 taniec w Krakowie oraz Warszawskiej Platformy Tańca 2016 . Współzałożycielka grupy LineAct. Reżyserka spektaklu: „ Życie męczy” (finał konkursu Entree w Teatrze Rozrywki w Chorzowie). Obecnie asystentka reżysera Briana Michaelsa. W 2016 r dołączyła do zarządu Teatru Zamiast w Łodzi gdzie odbyła się premiera jej spektaklu „#DBRMPP”. Nieustannie W RUCHU.


 DOROTA FURMANIUK - 
Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, na Wydziale Teatru Tańca.  W latach 2013/2014 miała okazję grać w spektaklu, pt. „W drodze do siebie” w reżyserii Ireneusza Janiszewskiego w Teatrze Nowym w Zabrzu. Od 2014 roku można ją zobaczyć w tytułowej roli w spektaklu „Bastien und Bastienne” w reż. Wacława Jankowskiego w Krakowskiej Operze Kameralnej, a także w misterium scenicznym, pt. „Ich geh und suche”. W grudniu zeszłego roku odbyła się premiera jej dyplomu tanecznego, pt. „Out Cry” w choreografii Edana Gorlickiego. „Carson City. Sześć pieśni o koniach w języku obcym” to tytuł jej dyplomu aktorskiego w reżyserii Wojciecha Farugi, który został nagrodzony m.in. na festiwalu dramaturgii współczesnej „Rzeczywistość Przedstawiona” organizowanego przez Teatr Nowy w Zabrzu. Za rolę Alby w tym spektaklu dyplomowym otrzymała nagrodę specjalną na I Ogólnopolskim Przeglądzie Dyplomów i Egzaminów Muzycznych „Przygrywka” w Toruniu.  Zagrała także w spektaklu familijnym, pt. „PROMISED LAND, czyli Pan Piotruś, który nie chce dorosnąć” w reż. Katarzyny Raduszyńskiej. W tym roku zadebiutowała na scenie Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi w spektaklach „Antoniusz i Kleopatra” w reż. Wojciecha Farugi oraz „Wassa Żeleznowa” w reż. Leny Frankiewicz. Obecnie można ją także zobaczyć w spektaklu dyplomowym Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich, pt. „Twardy rdzeń 2.0” w reżyserii Wojtka Farugi. Non-stop W RUCHU.
JAKUB KRUCZEK
 -
Aktor, tancerz. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Zagrał m.in. w spektaklach” Out cry” w chor. Edana Gorlickiego, „Carson City” w reż. Wojciecha Farugi, „Kocham tylko i wyłącznie całym sercem nie-rozłącznie Magdalenę”chor. Jacka Łumińskiego, „Ubu Król, czyli Polacy” w reż. Jerzego Stuhra, „Promised Land” w reż. Katarzyny Raduszewskiej. Można go było zobaczyć na scenach Teatru Bagatela, TeatruNowego w Zabrzu, Teatru Figur w Krakowie. Prowadzi warsztaty z zakresu aktorstwa i tańca współczesnego. Współtworzy grupę LineAct – teatr tańca wertykalnego. Jeden z twórców polsko-izraelskiego spektaklu „ Squezeed” w Tel Avivie. Współtwórca projektu „BesKitu” oraz choreografii do spektaklu „1725 m. n.p.m.” W 2012 roku zdobył Brązowy Medal na Mistrzostwach Świata w Szermierce Artystycznej 2012 w Portugalii, jako jeden z reprezentantów Polski. W 2013 roku otrzymał wyróżnienie razem z obsadą spektaklu „Kre-ON Kre-ONA Kre-ONO” na 4 Obserwatorium Artystycznym Entreé. Oprócz teatru jego pasją są sztuki walki. Od 8 roku życia trenuje walkę wręcz, jest instruktorem samoobrony, skoczkiem spadochronowym, uprawia wspinaczkę skałkową, narciarstwo. Ciągle W RUCHU.

 

 


MATEUSZ FLIS
 - Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Współtwórca spektaklu, pt. „Kre-on, Kre-ona, Kre-ono”, który został laureatem 4. Obserwatorium Artstycznego Entree organizowanego przez Teatr Rozrywki w Chorzowie. Od 2014 roku współpracuje z teatrem „Fabryka Kultury”, tworząc kreacje aktorskie w produkcjach scenicznych dla dzieci. Jako jeden z aktorów realizował projekt Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach „Nie z tej ziemi!”, którego premiera odbyła się na Nikiszowcu. W grudniu 2015 roku odbyła się premiera jego dyplomu tanecznego, pt. „Out Cry” w reżyserii i choreografii Edana Gorlickiego, a w marcu 2016 roku miała miejsce premiera dyplomu aktorskiego, pt. „Carson City – sześć pieśni o koniach w języku obcym” w reżyserii Wojciecha Farugi. Obecnie można go zobaczyć w spektaklu dyplomowym Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich, pt. „Twardy rdzeń 2.0” w reżyserii Wojtka Farugi. W trakcie studiów odbył wiele warsztatów teatralnych, filmowych oraz tanecznych. Nawiązał współpracę ze studentami reżyserii Wydziału Radia i Telewizji w Katowicach oraz ze studentami reżyserii Wyższej Szkoły Technicznej w Zabrzu, co zaowocowało premierami etiud filmowych takich jak „Ławka” w reż. Norberta Nowaka, czy „Mordercy” w reż. Marcina Cezara. Tylko W RUCHU!

KAMIL JOŃSKI
 - absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca. Grał w wielu spektaklach dramatycznych oraz teatru tańca, m.in. „Pitawal. Historie kryminalne Krakowa w piosenkach” reż. Anna Rokita, "Wesele" reż. Radosław Rychcik, "Ubu Król czyli Polacy" reż. Jerzy Stuhr, "Superbohaterów 10/9" reż. Błażej Peszek, "Wiele hałasu o nic" reż. Brian Michaels, "Życie męczy" reż. Katarzyna Gorczyca, "Miasto ślepców" reż. Agnieszka Michalik, "Working title Ego" chor. Jens Van Daele, "W drodze/Infinity K..." chor. Sylwia Hefczyńska - Lewandowska, "MOP Dance Theatre 2014" polsko - chińska produkcja grana w Singapurze i w Macao na XXV Festiwalu Artystycznym. Lubi wracać do swojej rodzinnej wioski, Nowych Pieścirogów, która jest jego małą ojczyzną oraz źródłem twórczej inspiracji. Dla przyjaciół- Krecik, oczywiście W RUCHU!


  

 
MACIEJ KOSTECZKA
 - Aktor, tancerz, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu oraz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunku Kulturoznawstwo ze specjalizacją Organizator i Promotor Widowisk. W 2016 roku był stypendystą międzynarodowego programu – International Summer Program – w Watermill Center, centrum założonym przez Roberta Wilsona pod Nowym Jorkiem. Maciej angażuje się w pracy nad różnymi interdyscyplinarnymi projektami artystycznymi – zarówno studenckimi jak i profesjonalnymi od 2011 roku. W swojej karierze artystycznej współpracował między innymi z Jerzym Stuhrem, Błażejem Peszkiem, Janem Komasą, Eweliną Marciniak, Anną Piotrowską, Januszem Skubaczkowskim, Jensem Van Daele, Erykiem Makohonem, Maciejem Kuźmińskim, Michałem Mackiewiczem i Dominiką Knapik. Oprócz tańca i aktorstwa interesuje się sztukami plastycznymi i rzemiosłem – maluje, rysuje, tworzy grafiki cyfrowe, robi na drutach i szydełkuje, tworzy także ręczne zdobienia na ceramice. Tworzy instalacje artystyczne, scenografię do spektakli oraz zajmuje się reżyserią świateł. Myślami W RUCHU.