511 124 047 501 608 793 biuro@teatrwruchu.pl

SPEKTAKLE MUZYCZNO-TANECZNE DLA NAJMŁODSZYCH

Nasze spektakle to pełne muzyki i tańca, zabawne, niekiedy wzruszające teatralne opowieści o barwnych postaciach, które uczą dzieci zapraszając je do magicznego świata wyobraźni. Zespół Teatru w Ruchu tworzą jedynie zawodowi aktorzy- absolwenci Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, co decyduje o jakości wykonania naszych spektakli teatralnych.  Wszystkie przedstawienia oparte są na autorskich scenariuszach, okraszone specjalnie skomponowaną muzyką, śpiewanymi na żywo przez aktorów piosenkami i dynamiczną choreografią.  Dzięki interaktywnemu charakterowi naszych spektakli, dzieci są nie tylko widzami, ale także czynnymi uczestnikami wydarzeń rozgrywających się na scenie.

Spotkania z Teatrem w Ruchu są dla Najmłodszych niezapomnianym przeżyciem ,fantastyczną zabawą i świetnym sposobem na zdobywanie cennej wiedzy!

 


 „FRANEK WŁÓCZĘGA I LEGEND KSIĘGA”

Interaktywny spektakl muzyczno- przygodowy dla dzieci w wieku 5-11 lat.
Czas trwania: 60 min

Jak Aspiryna pomogła Bazyliszkowi, czemu Pan Twardowski nie nudzi się na Księżycu, skąd Lech ma miecz i dlaczego czasem warto zatrzymać czas? – na te pytania odpowiedzą bohaterowie naszej bajki „ Franek Włóczęga i Legend Księga”!                                                                  

O SPEKTAKLU:

Franek Włóczęga- mały chłopiec o wybujałej wyobraźni wraz ze swoją koleżanką Olą – wielbicielką gier komputerowych, za sprawą magicznej księgi trafiają do zagadkowego świata… polskich legend i baśni! Napotykając  postaci takie jak Popiel,  Bazyliszek, Lech, czy Pan Twardowski, nasi bohaterowie przeżywają liczne przygody i sami, wraz z pomocą widzów, biorą udział w rozwiązaniu legendarnych historii. Ta niezwykła podróż jest dla najmłodszych wspaniałym źródłem wiedzy na temat legend polskich regionów i ba sniowej historii naszego kraju. Co więcej,dzieci przekonują się, że najpiękniejsze przeżycia przynosi sięganie po historie zawarte w książkach i nasza własna wyobraźnia, która właśnie podczas czytania uruchamia się najmocniej.

EDUKACJA: Spektakl tematyką sięga do korzeni polskiej tradycji zawartych w legendach, w przystępny dla Młodego Widza sposób przedstawiając historie będące jednym ze źródeł naszej tożsamości. Spektakl stanowi ponadto swoistą promocję czytelnictwa wśród Najmłodszych, przyczyniając się do zwiększenia zainteresowania własną historią i wiedzą zawartą w książkach. 


 „BALONOWE PODRÓŻE” 


 
Interaktywny spektakl plenerowy wypełniony animacjami.
Świetna zabawa dla Małych i Dużych!
Czas trwania: 90 min

Gdzie leży Balonowa Kraina, kto wymyślił „Samochwałę” i dlaczego Smok- Obibok lubi leżeć na słońcu? Tego Dzieci dowiedzą się oglądając nowy spektakl plenerowy Teatru w Ruchu pt. „Balonowe Podróże”

O SPEKTAKLU:

To spektakl interaktywny wypełniony muzyką, konkurencjami dla Dzieci, zadaniami ruchowymi, quizami i ruchowo-muzycznymi wyzwaniami. Całość prowadzona jest w konwencji podróży po Krainach Dobrej Zabawy. W każdej kolejnej odwiedzanej Krainie na uczestników czekają ruchowe zadania i gry , w które zaangażowane są wszystkie dzieci.

 

FABUŁA: Widzowie zapoznają się z bajkowymi postaciami zamieszkującymi wiosenną łąkę- Panią Kwiatek i Smokiem Obibokiem. Od samego rana w krainie naszych bohaterów unosi się zapach przygody, i choć leniwy Smok i energetyczny Kwiatuszek jeszcze nie wiedzą co ich czeka, przeczuwają, że ten dzień będzie wyjątkowy. Nagle w ich krainie pojawia się niespodziewany gość: znany dzieciom Minionek. Początkowo nasze postaci biorą go za niebezpiecznego przybysza z Kosmosu, ale ostatecznie, kiedy obawy zostają rozwiane, Minionek dzieli się z przyjaciółmi tajemnicą o istnieniu odległej Balonowej Krainy. Bohaterowie wspólnie przygotowują się do przygody. Okazuje się jednak, że w tę podróż pełną zadań nie mogą wyruszyć sami- wówczas do udziału w spektaklu włączona jest publiczność. Od części scenicznej następuje płynne przejście do części animacyjnej, która stanowi program fabularnie spójnych zabaw prowadzonych wśród dziecięcej publiczności, osadzonych w kolejnych krainach dobrej zabawy.

 


  „PRZYGODY ZEFIRKA I SPÓŁKI - W KRAINIE ŻYWIOŁÓW”

Interaktywny spektakl muzyczno- taneczny dla dzieci  w wieku 4-11 lat.
Czas trwania: 60 min

O SPEKTAKLU:

Niesforne rodzeństwo: Zefirek, Kropelka i Płomyczek- dzieci Pani Ziemi, w spektaklu przybierają ludzką formę –wyraziste charaktery  bohaterów podkreślone są zjawiskową choreografią, zabawnymi piosenkami i barwną scenografią.  Kłócąc się z sobą o pierwszeństwo Żywiołki wprowadzają na Ziemi pogodowy zamęt i zaburzają panującą tam równowagę. To dzieci ostatecznie uczą naszych bohaterów tego, że każdy wspólny cel wymaga współpracy i szacunku dla drugiej osoby, że to, co odróżnia nas od innych często nie jest naszą wadą ale największą wartością,różnorodność stanowi o bogactwie naszej Planety.

EDUKACJA:  Spektakl porusza tematykę akceptacji inności i szacunku wobec drugiego człowieka. Dzieci oglądając spektakl pogłębiają również wiedzę przyrodniczą: wyjaśnia on zmiany zachodzące cyklicznie w przyrodzie, zjawiska atmosferyczne i to, w jaki sposób nasze życie zależy od dóbr Natury.

 


 „MIKOŁAJKI - ZAPOMINAJKI”


Świąteczny spektakl interaktywny skierowany do dzieci w wieku 4-11 lat
Czas trwania: 60 min

O SPEKTAKLU:

Spektakl przygodowy, w którym  widzowie wspólnie z wesołymi postaciami Elfi, która lubi robić sobie selfie  i Reniferem- Raperem biorą udział w misji ocalenia Świąt Bożego Narodzenia, próbując przywrócić pamięć Świętemu Mikołajowi. Spektakl oparty na autorskim scenariuszu- pisanym językiem pełnym humoru, trafiającym do najmłodszych widzów. Spektakl okraszony jest piękną muzyką i autorskimi piosenkami śpiewanymi na żywo przez aktorów, a dzieci poprzez świetną zabawę uczą się, że w Świętach Bożego Narodzenia najważniejszą sprawą jest spotkanie z drugim człowiekiem, pomaganie innym i przepełniająca nasze domy miłość.

 


  „ZIMOWA KRAINA CZARÓW”


Teatralizowany BAL KARNAWAŁOWY dla dzieci w wieku 5-11 lat
Czas trwania: 90-120 min

O BALU:

Zimowa Kraina Czarów, to Kraina, w której niemożliwe staje się możliwym, w której spełniają się najskrytsze życzenia i przede wszystkim, w której nie brakuje tańca, zabawy i uśmiechu!
Dzieci wspólnie z zimowymi Bohaterami: Pingwinem Tup-Tup, Reniferem-Raperem i Śnieżynką Katarzynką wyruszają w podróż w poszukiwaniu magicznej gałązki, która spełnia marzenia. Żeby ją odnaleźć, będą musieli jednak zmierzyć się z wieloma wyzwaniami... na szczęście nie są to dla nich wyzwania trudne, bo nasi bohaterowie podobnie jak Dzieci - uwielbiają tańczyć, śpiewać i konkurować, dlatego ich podróż na pewno zakończy się sukcesem! 

W PROGRAMIE:

ZABAWY TANECZNO-MUZYCZNE
POKAZ MODY KARNAWAŁOWEJ
ZACZAROWANE ZIMOWE IGRZYSKA SPORTOWE
QUIZ WIEDZY O ZIMOWYCH POSTACIACH BAJKOWYCH
WIELKA BITWA NA BALONOWE KULE ŚNIEŻNE
MUZYCZNY POCIĄG DO KRAINY LODU
KĄCIK PLASTYCZNYCH WYZWAŃ
ZIMOWE POTYCZKI TEATRALNE
WARSZTATY SZERMIERKI KUNG-FU PINGWINA

 

 

Jak zawsze podczas naszych imprez nie zabraknie spójnego scenariusza teatralnego, barwnej oprawy scenograficznej oraz piosenek śpiewanych na żywo przez aktorów. Na Małych Widzów czeka niezapomniana przygoda i przede wszystkim mnóstwo dobrej zabawy!!!

 


GWARANTUJEMY NAJWYŻSZĄ JAKOŚĆ OFEROWANYCH PAŃSTWU SPEKTAKLI!!!
MUZYKA, SCENARIUSZE I FORMA PRZEDSTAWIEŃ SĄ AUTORSKIM DZIEŁEM TEATRU W RUCHU.
W CELU UZYSKANIA SZCZEGÓŁOWEJ OFERTY, REZERWACJI TERMINÓW ZAPRASZAMY DO OSOBISTEGO KONTAKTU TELEFONICZNEGO LUB MAILOWEGO Z NASZYM BIUREM !