511 124 047 501 608 793 biuro@teatrwruchu.pl

SPEKTAKLE INTERAKTYWNE DLA NAJMŁODSZYCH

Nasze spektakle to pełne muzyki i tańca, zabawne, niekiedy wzruszające teatralne opowieści o barwnych postaciach, które uczą dzieci zapraszając je do magicznego świata wyobraźni. Zespół Teatru w Ruchu tworzą jedynie zawodowi aktorzy- absolwenci Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, co decyduje o jakości wykonania naszych spektakli teatralnych.  Wszystkie przedstawienia oparte są na autorskich scenariuszach, okraszone specjalnie skomponowaną muzyką, śpiewanymi na żywo przez aktorów piosenkami i dynamiczną choreografią.  Dzięki interaktywnemu charakterowi naszych spektakli, dzieci są nie tylko widzami, ale także czynnymi uczestnikami wydarzeń rozgrywających się na scenie.

Spotkania z Teatrem w Ruchu są dla Najmłodszych niezapomnianym przeżyciem ,fantastyczną zabawą i świetnym sposobem na zdobywanie cennej wiedzy!

 


 
„FRANEK WŁÓCZĘGA I LEGEND KSIĘGA”

Interaktywny spektakl muzyczno- przygodowy dla dzieci w wieku 5-11 lat.
Czas trwania: 60 min

Jak Aspiryna pomogła Bazyliszkowi, czemu Pan Twardowski nie nudzi się na Księżycu, skąd Lech ma miecz i dlaczego czasem warto zatrzymać czas? – na te pytania odpowiedzą bohaterowie naszej bajki „ Franek Włóczęga i Legend Księga”!                                                                  

O SPEKTAKLU:

Franek Włóczęga- mały chłopiec o wybujałej wyobraźni wraz ze swoją koleżanką Olą – wielbicielką gier komputerowych, za sprawą magicznej księgi trafiają do zagadkowego świata… polskich legend i baśni! Napotykając  postaci takie jak Popiel,  Bazyliszek, Lech, czy Pan Twardowski, nasi bohaterowie przeżywają liczne przygody i sami, wraz z pomocą widzów, biorą udział w rozwiązaniu legendarnych historii. Ta niezwykła podróż jest dla najmłodszych wspaniałym źródłem wiedzy na temat legend polskich regionów i ba sniowej historii naszego kraju. Co więcej,dzieci przekonują się, że najpiękniejsze przeżycia przynosi sięganie po historie zawarte w książkach i nasza własna wyobraźnia, która właśnie podczas czytania uruchamia się najmocniej.

EDUKACJA: Spektakl tematyką sięga do korzeni polskiej tradycji zawartych w legendach, w przystępny dla Młodego Widza sposób przedstawiając historie będące jednym ze źródeł naszej tożsamości. Spektakl stanowi ponadto swoistą promocję czytelnictwa wśród Najmłodszych, przyczyniając się do zwiększenia zainteresowania własną historią i wiedzą zawartą w książkach. 

 


  
„PRZYGODY ZEFIRKA I SPÓŁKI - W KRAINIE ŻYWIOŁÓW”

PRZYGODY ZEFIRKA I

Interaktywny spektakl muzyczno- taneczny dla dzieci  w wieku 4-11 lat.

Czas trwania:

60 min

 

   

O SPEKTAKLU:

Niesforne rodzeństwo: Zefirek, Kropelka i Płomyczek- dzieci Pani Ziemi, w spektaklu przybierają ludzką formę –wyraziste charaktery  bohaterów podkreślone są zjawiskową choreografią, zabawnymi piosenkami i barwną scenografią.  Kłócąc się z sobą o pierwszeństwo Żywiołki wprowadzają na Ziemi pogodowy zamęt i zaburzają panującą tam równowagę. To dzieci ostatecznie uczą naszych bohaterów tego, że każdy wspólny cel wymaga współpracy i szacunku dla drugiej osoby, że to, co odróżnia nas od innych często nie jest naszą wadą ale największą wartością,różnorodność stanowi o bogactwie naszej Planety.

EDUKACJA:  Spektakl porusza tematykę akceptacji inności i szacunku wobec drugiego człowieka. Dzieci oglądając spektakl pogłębiają również wiedzę przyrodniczą: wyjaśnia on zmiany zachodzące cyklicznie w przyrodzie, zjawiska atmosferyczne i to, w jaki sposób nasze życie zależy od dóbr Natury.

 „CYRK W OGRODZIE”

DSC 0096e Interaktywny spektakl dla dzieci w wieku 4-12 lat

Czas trwania: 
60 min

 

O SPEKTAKLU:
Spektakl opowiada historię trójki przyjaciół zamieszkującej sklep z zabawkami. Dzieci poznają Słonicę Bożenę, Pluszowego Lisa Benka i Żołnierzyka Patryka. Nasi bohaterowie nie chcą dłużej przesiadywać bezczynnie na sklepowej półce. Pragną zrobić coś, co odmieni ich życie i uczyni ich na tyle wyjątkowymi, by w końcu ktoś zechciał przygarnąć ich do siebie. Postanawiają… otworzyć swój własny cyrk!
Nie będzie to proste zadanie- Słonica ma sporo ciałka jak na akrobatkę, Żołnierzyk kuleje na jedną nogę a Lis, choć chciałby być cyrkowym czarodziejem, nie zna jeszcze ani jednej sztuczki. Nie obejdzie się bez pomocy Widowni!

Przy okazji Dzieci dowiedzą się, że każdy z nas jest wartościowy dokładnie taki, jaki jest. Że nie potrzeba się starać być kimś innym, żeby zasłużyć na uznanie i miłość. Oraz, że zawsze jest czas na wielkie marzenia!

 

 


„ZIMOWA KRAINA CZARÓW”


ZIMOWA KRAINA CZAROWInteraktywny spektakl dla dzieci w wieku 4-12 lat
Czas trwania: 
60
 min

 

 

 

 

O SPEKTAKLU:
Mieszkańcy lodowej krainy: Pingwin Tup Tup, Łoś Anatol i Snieżynka Marcelinka trafiają na folder zapraszający do Ciepłych Krajów gdzie znajduje się... Magiczny Pył! Pył ten według legendy spełnia marzenia. Nasi bohaterowie decydują się na długą i niebezpieczną wyprawę aby ziściły się ich pragnienia. Po drodze jednak okazuje się, że nie zawsze to, czego chcemy jest dokładnie tym, czego potrzebujemy. Napotkana w Ciepłych Krajach Pszczoła Wesoła uświadamia ich, że musimy zadbać o przyrodę, bo to ona nas wszystkich łączy. Łoś zakochuje się w Pszczole, a Pingwin zostaje sam. Ale może nie całkiem...?

EDUKACJA: 
Spektakl jest INTERAKTYWNY - dzieci biorą czynny udział w wydarzeniach rozgrywających się na scenie. Niesie ze sobą treść edukacyjną w zakresie ekologii. Uczy o konieczności zatroszczenia się o naturę jako wspólne dobro wszystkich stworzeń. Pokazuje także, że tym co pomaga spełniać marzenia jest nasza własna siła, dobroć i wiara w siebie.

TEATRALIZOWANY BAL KARNAŁOWY

Istnieje możliwość realizacji spektaklu "Zimowa Kraina Czarów" w konwencji balu karnałowego, wypełnionego wyzwaniami dla dzieci. Zapraszamy do krainy, w której niemożliwe staje się możliwym, w której spełniają się najstrytsze życzenia i przede wszystkim, w której nie brakuje tańca, zabawy i uśmiechu!

 


 
„BALONOWE PODRÓŻE” 


 
Interaktywny spektakl plenerowy wypełniony animacjami.
Świetna zabawa dla Małych i Dużych!
Czas trwania: 90 min

Gdzie leży Balonowa Kraina, kto wymyślił „Samochwałę” i dlaczego Smok- Obibok lubi leżeć na słońcu? Tego Dzieci dowiedzą się oglądając nowy spektakl plenerowy Teatru w Ruchu pt. „Balonowe Podróże”

O SPEKTAKLU:

To spektakl interaktywny wypełniony muzyką, konkurencjami dla Dzieci, zadaniami ruchowymi, quizami i ruchowo-muzycznymi wyzwaniami. Całość prowadzona jest w konwencji podróży po Krainach Dobrej Zabawy. W każdej kolejnej odwiedzanej Krainie na uczestników czekają ruchowe zadania i gry , w które zaangażowane są wszystkie dzieci.

FABUŁA: Widzowie zapoznają się z bajkowymi postaciami zamieszkującymi wiosenną łąkę- Panią Kwiatek i Smokiem Obibokiem. Od samego rana w krainie naszych bohaterów unosi się zapach przygody, i choć leniwy Smok i energetyczny Kwiatuszek jeszcze nie wiedzą co ich czeka, przeczuwają, że ten dzień będzie wyjątkowy. Nagle w ich krainie pojawia się niespodziewany gość: znany dzieciom Minionek. Początkowo nasze postaci biorą go za niebezpiecznego przybysza z Kosmosu, ale ostatecznie, kiedy obawy zostają rozwiane, Minionek dzieli się z przyjaciółmi tajemnicą o istnieniu odległej Balonowej Krainy. Bohaterowie wspólnie przygotowują się do przygody. Okazuje się jednak, że w tę podróż pełną zadań nie mogą wyruszyć sami- wówczas do udziału w spektaklu włączona jest publiczność. Od części scenicznej następuje płynne przejście do części animacyjnej, która stanowi program fabularnie spójnych zabaw prowadzonych wśród dziecięcej publiczności, osadzonych w kolejnych krainach dobrej zabawy.

  „MIKOŁAJKI - ZAPOMINAJKI”


Świąteczny spektakl interaktywny skierowany do dzieci w wieku 4-11 lat
Czas trwania: 60 min

O SPEKTAKLU:

Spektakl przygodowy, w którym  widzowie wspólnie z wesołymi postaciami Elfi, która lubi robić sobie selfie  i Reniferem- Raperem biorą udział w misji ocalenia Świąt Bożego Narodzenia, próbując przywrócić pamięć Świętemu Mikołajowi. Spektakl oparty na autorskim scenariuszu- pisanym językiem pełnym humoru, trafiającym do najmłodszych widzów. Spektakl okraszony jest piękną muzyką i autorskimi piosenkami śpiewanymi na żywo przez aktorów, a dzieci poprzez świetną zabawę uczą się, że w Świętach Bożego Narodzenia najważniejszą sprawą jest spotkanie z drugim człowiekiem, pomaganie innym i przepełniająca nasze domy miłość.


GWARANTUJEMY NAJWYŻSZĄ JAKOŚĆ OFEROWANYCH PAŃSTWU SPEKTAKLI!!!
MUZYKA, SCENARIUSZE I FORMA PRZEDSTAWIEŃ SĄ AUTORSKIM DZIEŁEM TEATRU W RUCHU.
W CELU UZYSKANIA SZCZEGÓŁOWEJ OFERTY, REZERWACJI TERMINÓW ZAPRASZAMY DO OSOBISTEGO KONTAKTU TELEFONICZNEGO LUB MAILOWEGO Z NASZYM BIUREM !